Nowoczesne podłogi drewniane – zalety i zastosowanie desek warstwowych

Podłogi drewniane od zawsze kojarzą się z elegancją, ciepłem i przytulnością. Jednak przez lata były one trudne w utrzymaniu i wymagały wiele czasu oraz pieniędzy na pielęgnację. Dziś nowoczesne deski warstwowe wychodzą na przeciw oczekiwaniom inwestorów, którzy chcą korzystać z naturalnych materiałów, ale nie chcą rezygnować ze swojego czasu i pieniędzy na konserwację podłóg drewnianych.

W niniejszym artykule postaramy się przedstawić zalety stosowania nowoczesnych desek warstwowych oraz omówić podstawowe informacje dotyczące procesu produkcji oraz ekologicznych aspektów ich użytkowania.

Wszyscy chcą deski warstwowe – dlaczego?

Coraz częściej możemy zauważyć podłogi drewniane wykonane z deskami warstwowymi w nowych i renowowanych domach. Oto kilka powodów dla których tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej popularne:

Podłogi drewniane warstwowe to nie tylko stylowy element wystroju wnętrz ale również praktyczny i ekologiczny produkt o wiele wygodniejszy niż tradycyjne podłogi drewniane

  • Mniejsze koszty – około 30% tańsze niż drewno tradycyjne;
  • Wygoda – warstwy świerkowe umieszczone u dołu zapewniają znakomitą stabilność struktury;
  • Łatwość montażu – deski te można układać bezpośrednio na betonie lub na kleju;
  • Trwałość – powłoki lakieru czy oleju zabezpieczają podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • Zróżnicowany wybór gatunków drewna – od jasnego do ciemnego, stosowanych zarówno w nowoczesnym jak i stylowym wnętrzu.

Warto zauważyć, że deski warstwowe mają dokładnie taką samą strukturę jak podłogi drewniane produkowane klasyczną metodą, lecz ich produkcja jest bardziej ekonomiczna.

Jakie są korzyści z wykorzystania podłóg drewnianych warstwowych?

Podłogi drewniane warstwowe (https://www.pkparkiet.pl/podlogi-z-desek-warstwowych-nowoczesne-rozwiazanie-w-drewnianych-wykonczeniach-podlogowych/) to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalne wzornictwo oraz wygodę użytkowania. Dlaczego warto postawić na deski warstwowe?

  • Stabilność – deska składała się kilku warstw zapewniających odpowiednią stabilność i trwałość struktury.
  • Atrakcyjny design – naturalna struktura drewna nadaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.
  • Wysoka odporność na czynniki mechaniczne – pokrycie powierzchni lakierem lub olejem chroni je przed uszkodzeniami.
  • Dostępność – oferowane przez różnych producentów dostępnych w różnych gatunkach i wykończeniach.

Warto także wziąć pod uwagę, że dzięki swojej stabilnej strukturze podłogi drewniane warstwowe są łatwe w utrzymaniu. Ich powierzchnia jest odporna na zarysowania i zabrudzenia, a jednocześnie nie wymaga skomplikowanych procedur konserwacji.

Podłogi drewniane warstwowe to nie tylko stylowy element wystroju wnętrz ale również praktyczny i ekologiczny produkt o wiele wygodniejszy niż tradycyjne podłogi drewniane

Nowoczesne deski warstwowe – jak dobrać odpowiednią dla swojego domu?

Współczesna architektura wnętrz daje wiele różnych możliwości wykorzystania podłóg drewnianych warstwowych. W celu wyboru najlepszego rozwiązania warto brać pod uwagę:

  • Kolorystykę – Podłogi drewniane warstwowe występują w różnych kolorach i odcieniach, dzięki czemu można je dopasować do stylu urządzonego wnętrza.
  • Rodzaj drewna – gatunek drzewa wpływa na finalny efekt estetyczny oraz ceny produktu.
  • Klasyfikacja – klasyfikacja ta determinuje liczbę mniejszych lub większych sęków oraz odcieni.

Warto też pamiętać, aby przed zakupem dokładnie zmierzyć powierzchnię pomieszczenia, gdyż od tego zależy ilość potrzebnej ilości materiału.

Ekologiczne aspekty korzystania z podłóg drewnianych warstwowych

Podłogi drewniane to ekologiczny i naturalny produkt, który posiada dużo zalet zdrowotnych. Drewno przyczynia się do zdrowego klimatu w pomieszczeniu, a korzystanie z podłóg drewnianych warstwowych jest w pełni ekologiczne.

Deski warstwowe wykorzystują mniejszą ilość surowca drzewnego niż tradycyjne deski, co wpływa na ochronę lasów i przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Czym charakteryzuje się produkcja desek warstwowych – najważniejsze informacje dla klienta


Produkcja nowoczesnych desek warstwowych opiera się na łączeniu kilku warstw drewna za pomocą specjalnego kleju. Właściwie wykonana deska powinna składać się z trzech lub czterech warstw, od których najwyższa stanowi okładzinę.

Ważnym elementem produkcji jest także fakt, że wszystkie elementy drewniane pochodzą z plantacji, które są odpowiednio zarządzane i dbają o zachowanie równowagi ekologicznej w przyrodzie.

Podsumowanie

Podłogi drewniane warstwowe to nie tylko stylowy element wystroju wnętrz ale również praktyczny i ekologiczny produkt o wiele wygodniejszy niż tradycyjne podłogi drewniane. Dostępność różnych gatunków drzewa oraz wykończeń sprawiają, że każdy klient będzie miał możliwość stworzenia indywidualnego rozwiązania pasującego do jego wnętrza. Ważne jest też to, że wykorzystują one mniejszą ilość surowca drzewnego i przyczyniają się tym samym do ochrony środowiska naturalnego.

Jeśli szukasz stylowego rozwiązania dla swoich podłóg warto zatem zwrócić uwagę na nowoczesne deski warstwowe.